Czym jest Metro Exodus?

Ćwierć wieku po wojnie nuklearnej spustoszyło ziemię, kilka tysięcy ocalałych wciąż żyje pod ruinami Moskwy, w tunelach metra. Walczyli z zatrutymi żywiołami, walczyli ze zmutowanymi bestiami i zjawiskami paranormalnymi oraz cierpieli płomienie wojny domowej. Ale teraz, jako Artem, musisz uciec z metra i poprowadzić grupę Spartańskich Strażników w niesamowitą, obejmującą cały kontynent podróż przez postapokaliptyczną Rosję w poszukiwaniu nowego życia na Wschodzie. Metro Exodus to epicka, fabularna strzelanka FPS z 4A Games, która łączy śmiertelną walkę i podstęp z eksploracją i horrorem przetrwania w jednym z najbardziej wciągających światów gier, jaki kiedykolwiek stworzono. Eksploruj rosyjską pustynię na rozległych, nieliniowych poziomach i podążaj ekscytującą fabułą, która trwa przez cały rok, od wiosny, lata i jesieni, aż po głębiny nuklearnej zimy. Zainspirowany powieściami Dmitrija Głuchowskiego, Metro Exodus kontynuuje historię Artema w największej jak dotąd przygodzie Metro.

Co nowego spotkamy w Metro Exodus

Nowy typ mutanta, śmiesznie nazwany „humanimals”, to zombie przypominające zombie, które rzucają się w paczki, wspinając się po scenerii i od czasu do czasu rzucając w ciebie kawałkami gruzu. Wydaje mi się, że szukali czegoś podobnego do stworzeń z I Am Legend, ale są niezdarni, powolni i znudzeni, a nie jakaś nieustępliwa, dzika siła, z którą trzeba się liczyć. Większość mutantów to ogólne, warczące potwory i dość nudne do walki, ale pod koniec gry jest jedna, która jest trochę przerażająca.

Jeśli chodzi o elementy przetrwania, dodają one do gry teksturę powitalną. Mimo, że opuściłeś Metro, wciąż są chwile, w których musisz wyposażyć swoją maskę przeciwgazową: wycieki promieniowania, burze piaskowe, trujący gaz i inne nieprzyjemne rzeczy. I za każdym razem, gdy spędzasz czas w tym toksycznym powietrzu, odmierza czas, co oznacza, że ​​musisz znaleźć stały zapas filtrów zamiennych, aby pozostać przy życiu. Istnieje również umiejętność rzemieślnicza, która sprawia, że ​​przeszukiwanie świata w poszukiwaniu materiałów do budowy amunicji oraz naprawy maski i broni jest ważną częścią rutyny. Żaden z tych systemów nie jest jednak inwazyjny, a zarządzanie przetrwaniem za pomocą lekkiego dotyku wzmacnia fikcję, nie będąc narzuconym.

Jak oceniane jest Metro Exodus

Porzucając tunele moskiewskiego metra, artyści i budowniczowie świata w 4A Games stworzyli tutaj coś niesamowitego. Ta podróż przez ponure rosyjskie pustkowie, od opuszczonych miast i płonących pustyń po jesienne lasy i zamarzające tundry, jest pełna niespodzianek i oszałamiającej scenerii. Szkoda tylko, że interakcja z tym wspaniałym nowym światem polega w dużej mierze na strzelaniu do niego. Metro Exodus jest pod wieloma względami całkiem niezłą fps dołączoną do ustawienia, które zasługuje na znacznie lepsze. Ale kiedy hamulce Aurory piskają, gdy wjeżdża na następną stację, podekscytowanie tym, co nas czeka, zawsze nadrabia jego wady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *