Shadow Of The Tomb Raider – godna kontynuacja serii?

Podczas gdy ostatnie gry z serii Tomb Raider koncentrowały się na wyczynach mniej doświadczonej Lary Croft, która przetrwała żywioły i walczyła z legionami zbrojnych zbirów, Shadow of the Tomb Raider buduje momenty niepokoju i autorefleksji, jednocześnie doprowadzając historię do naturalnego zakończenia. Wkrótce po wydarzeniach z poprzedniej części gry, Lara i jej najbliższy sojusznik Jonah szukają starożytnego artefaktu Majów w Ameryce Środkowej. Dzięki przepowiedniom o kataklizmicznych wydarzeniach skupionych wokół tajemniczej skrzynki, którą prywatna korporacja wojskowa Trinity desperacko chce zdobyć, Croft zda sobie sprawę, że jej ostatnie przygody mają poważne konsekwencje, co sprawia, że ​​pyta, czy jest wybawicielką, w którą wierzy. Pokazując prawdziwe konsekwencje działań Lary, programiści Eidos Montreal i Crystal Dynamics wierzą, że Shadow of the Tomb Raider będzie przełomowym momentem w życiu młodego poszukiwacza przygód, dzięki któremu stanie się ekspertem poszukiwaczy przygód, którego znamy i kochamy.

Co znajdziemy w Shadow of the Tomb Raider

Podczas naszego praktycznego czasu musieliśmy zagrać we wczesnej misji, w której Lara i Jonah zwiedzają małe miasteczko podczas obchodów Dnia Zmarłych. Deweloperzy twierdzą, że Shadow of the Tomb Raider zawiera jedne z największych obszarów w centrum serii i będzie bardziej skłonny do eksploracji, a także da graczom więcej możliwości interakcji z postaciami zamieszkującymi świat. Prowadzi to do dłuższych chwil, w których Lara może znaleźć grobowce, przedmioty kolekcjonerskie, bazy wroga i inne interesujące miejsca, ale te chwile eksploracji podkreślają również większy szacunek Cienia dla historii i kultury obszarów, w których gra się znajduje.

Chociaż jest kilka wydarzeń i scenariuszy, które przyspieszają fabułę – w tym ogromna powódź, która zmusza cię do walki z silnymi prądami, podczas gdy bezradnie patrzysz, jak cywile topią się – postęp jest nadal w dużej mierze związany z otwartymi obszarami gry. W tych przestrzeniach Croft będzie brać udział w zadaniach pobocznych, zbierać rzadkie przedmioty i materiały, aby ulepszać swój ekwipunek lub kupować nowe przedmioty, a także eksplorować zagubione grobowce zorientowane na łamigłówki – a jednocześnie dowiedzieć się więcej o przestrzeni, którą bada. Zgodnie z mroczniejszą historią Shadow, podróż Croft od czasu Tomb Raider (2013) uczyniła ją o wiele bardziej przebiegłą survivalistką. Oprócz umiejętności w zakresie toporów, łuków i broni palnej będzie mogła teraz stosować bardziej zaawansowane techniki ukrywania się. Dzięki gęstym winoroślom rozrzuconym po dżungli Croft będzie mógł ukryć się w pozycji stojącej w gęstym liściu, co pozwoli ci szybciej zabijać ukrycia.

Shadow of the Tomb Raider koncentruje się na przywróceniu tych znanych uczuć bycia w pełni zrealizowanym odkrywcą. Ale z miłą niespodzianką stara się zbadać nieodłączny narcyzizm, który polega na tym, że osoba ta odkrywa dla siebie skarby innego kraju. Biorąc pod uwagę, że głównym tematem obecnej trylogii jest zmiana, nie jest zaskakujące, że Lara Croft przejdzie własne trudności podczas najcięższej przygody. Eidos Montreal twierdzi, że Shadow of the Tomb Raider podważy pomysł, kim jest Lara Croft, Tomb Raider.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *