Game
Age of Empires 4 pobierz

Age of Empires 4 Download

Platformy

Data Wydania

28 Październik 2021

Twórca gry

Wydawca

Xbox Game Studios

Pełna wersja PL
Pobrano 951 razy
Waga: 42.08 GB
Polska wersja językowa
Działający multiplayer
Czwarta odsłona strategii czasu rzeczywistego, w której gracz rozwija swoją osadę zbierając surowce, budując nowe budynki i szkoląc jednostki wojenne. Gra oferuje kilka trybów, w tym tryb multiplayer dający możliwość gry w 8 osób.

9.8

Super

10 51

Zalety

 • Prosta, ale jednocześnie rozbudowana rozgrywka
 • Świetnie zbalansowana
 • Nacisk na single player
 • Fakty historyczne
 • Zachowany klimat z poprzednich odsłon

Wady

 • Drobne błędy graficzne
 • Glicze

Age of Empires 4 Download PC, pobierz pełną wersję!

Wiadomo, że wielkie produkcje gier wideo nieustannie poszukują nowych potencjalnych odbiorców. Najnowszy Age of Empires jest grą, która chce komunikować się do wszystkich lub prawie wszystkich, że często zwraca uwagę na kwestie społeczne, ale w tym samym czasie tylko rzadko bierze strony: idealny przykład kompromisu i dyplomacji. Gra autorstwa Relic Entertertainment i World’s Edge mocno wstrząsa, zwłaszcza pod względem produkcji, niszą gier strategicznych czasu rzeczywistego i stara się przykuć uwagę – przynajmniej takie odnieśliśmy wrażenie – nawet mniej przyzwyczajonego do tego gatunku odbiorcy. Nie wypowiada się na tematy społeczne, ale stara się jak najdokładniej przedstawić historię. Nie zapominając o kompromisie: Age of Empires to przecież seria, za którą podążają fani, których bardziej interesuje jej formuła niż poprawność odwzorowania.

Zainteresowanie realizmem historycznym wzrosło jednak w ostatnich latach nieco ze wszystkich stron, zarówno po stronie odbiorców, jak i deweloperów (na poparcie tej tezy przytaczamy to, co stało się z reedycją Age of Empires III, w której poprawiono pewne nieścisłości w przedstawieniu rdzennych Amerykanów). Czwarta część postanawia potraktować z należytą powagą to, co w pozostałych rozdziałach było tylko tłem, czyli fabułę. Stąd pomysł, aby wypełnić grę dużą ilością filmów dokumentalnych i informacji pisanych, które mają na celu rozpowszechnianie.

Age of Empires IV Pobierz to produkcja składająca się z tak zróżnicowanych elementów, że spokojnie mogłyby one być niezależne. Jest to gra strategiczna oparta na rywalizacji online, doświadczenie solowe, poprzez wyzwania i misje kampanii, a następnie docu-game, który ma na celu rozpalić zainteresowanie fragmentami historii od tysiąca do szesnastego wieku, i zajmuje się znanymi i badanymi narodami, takimi jak Anglia i Francja, ale także populacjami mniej w centrum uwagi, takimi jak Mongołowie i ludy Rusi.

Kampanie historyczne w Age of Empires IV do pobrania podzielone są na cztery rozdziały, z których każdy poświęcony jest w całości historii jednego ludu lub regionu. Pierwsza z nich nosi tytuł „Normanowie” i rozpoczyna się od bitwy pod Hastings w 1066 r., w której armia normandzka Wilhelma z Normandii pokonała anglosaską armię Harolda II, a kończy około 1200 r., śledząc historię normańskiego panowania w Anglii, walki o sukcesję i powstania ludowe.

Akcja drugiej kampanii rozgrywa się we Francji podczas całej wojny stuletniej przeciwko Anglikom: od 1351 do 1450 roku. Trzecia i czwarta są bardziej szczegółowe i na swój sposób ciekawsze, gdyż zagłębiają się z jednej strony w mongolski podbój Chin przez Czyngis-chana na początku 1200 roku, aż po ekspansję na Europę Wschodnią, z drugiej zaś w walki o niezależność od mongolskiego jarzma toczone przez księstwa ruskie, których kulminacją były wojny podjazdowe Iwana IV Groźnego w połowie XVI wieku.

Przed każdą misją mamy możliwość obejrzeć film dokumentalny, który przedstawia kontekst epoki historycznej i opisuje tło wydarzeń. Po ukończeniu celu odblokowywane są dodatki, niektóre po prostu tekstowe, a inne w formie wideo, które zagłębiają się w bardziej szczegółowe aspekty, takie jak techniki budowy zamku, charakterystyka niektórych broni, a nawet ciekawostki niezwiązane z aspektem wojennym, takie jak miniaturowe manuskrypty. Dokumenty mają bardzo dynamiczną i efektowną reżyserię: szeroko wykorzystują ujęcia z drona, by pokazać panoramiczne widoki miejsc, w których toczyły się wówczas wielkie bitwy. Złote sylwetki żołnierzy maszerujących lub w szyku bojowym są dodawane do tych rzeczywistych środowisk, aby zasugerować, jak mogło wyglądać pole bitwy.

Jeśli chcemy, możemy również rozgrywać fazy Age of Empires IV Download są częścią praktycznej metody rozpowszechniania wiedzy o historii. Narrator opowiada szczegóły, taktykę, ciekawostki historyczne podczas momentów gry, często podkreślając akcję wykonywaną przez gracza. Przywiązuje się dużą wagę do drobnych szczegółów: broń i zbroje są zgodne z okresem historycznym (z pewnymi uzasadnionymi wyjątkami), budynki i zaawansowane technologie są odblokowywane tylko wtedy, gdy pozwala na to epoka.

Na przykład, pierwsze działa z prochem strzelniczym pojawiają się dopiero pod koniec kampanii francuskiej, w ostatnich fazach wojny stuletniej. Nawet ekran zwycięstwa, który oznacza koniec scenariusza, zmienia się w Mission Accomplished, gdy nie ma mowy o żadnym triumfie (zdarza się to tylko raz, podczas kampanii z Rosjanami).

Z tą dbałością o szczegóły współistnieje jednak konieczne uproszczenie. Miasta są oczywiście abstrakcyjnym odwzorowaniem ich rzeczywistych odpowiedników (Paryż składa się z kilku domów, twierdzy i katedry Notre-Dame, położonej na maleńkiej Ile de la Cité); armie są znacznie mniej liczne niż te, które stoczyły prawdziwe bitwy. Misje są więc rodzajem miniaturowego scenariusza z dużymi uproszczeniami: kompromis, który jest nie tylko do przyjęcia, ale i mile widziany. W końcu struktura gry Age of Empires IV pełna wersja nie jest poświęcona całkowitemu realizmowi: celem jest, aby działała przede wszystkim jako gra, a następnie, gdzie to możliwe, aby zawierała elementy realistyczne.

Kampanie naginają się do potrzeb reprezentacji historii, więc muszą mieścić się w pewnych granicach, które często są sprzeczne z potrzebami produktu rozrywkowego, np. bycia różnorodnym i angażującym. Ci, którzy znają serię, powinni doszukiwać się powiązań bardziej ze strukturą kampanii z Age of Empires II (jeśli jesteście zainteresowani, możecie zapoznać się z recenzją Age of Empires II Definitive Edition) niż z trzecim epizodem. Wybaczcie nam porównanie nieco „wymuszone: gdyby trzeci rozdział był powieścią historyczną z wieloma ustępstwami na rzecz fantastyki,

Dźwęk i grafika w Age of Empires 4 pełna wersja

Grafika w Age of Empires IV to ogromny krok naprzód w porównaniu z poprzednimi częściami gry. Cała gra ma świeżą estetykę, która nie wprawia w zachwyt, ale nadal jest przyjemna. Zarówno menu, jak i interfejs w grze są wypełnione jasnymi animacjami. Paleta kolorów oparta jest na kontraście pomiędzy ciemnym niebieskim i złotym, który przenika wszystkie kafelki i ikony, z wyjątkiem tych specjalnych, które są w kolorze zielonym lub brązowym. Jedynie minimapa ma kilka dodatkowych rozprysków koloru i wskazuje obecność zasobów lub specjalnych lokacji za pomocą specjalnych ikon.

Ogólnie można powiedzieć, że grafika jest dobra, ale nie wyjątkowa. Poligonowe modele mieszkańców, jednostek bojowych i budynków są dobrze wykonane, podobnie jak teren, zwierzęta, drzewa i reszta otoczenia. Wszystko to jednak nie do końca dobrze się integruje, jakby brakowało jakiejś ogólnej harmonii. I nawet wsparcie dla dynamicznych cieni czy technologii HDR nie jest w stanie poprawić sytuacji.

Age of Empires IV po polsku sprawia wrażenie gry nieco mniej „aktualnej” niż inne gry strategiczne, które pojawiły się w ostatnim czasie – na przykład Humankind. Zapewne można było się bardziej postarać w tej kwestii, jeszcze bardziej unowocześniając interfejs i klasyczne odwzorowanie świata gry.

W każdym razie, nadal jest kilka bardzo pożądanych rzeczy. Dzięki wsparciu rotacji widoku, można teraz lepiej ocenić starcia między jednostkami, budynki stawiane na szali i gruzy rozpadające się po uderzeniu trebusza. Od czasu do czasu można zobaczyć jednostki, które utknęły między sobą lub w scenerii – zwłaszcza podczas przekraczania mostów lub wąskich przejść – ale to także część doświadczenia. Szkoda tylko, że zoom nie jest zbyt duży, więc nie można podejść zbyt blisko lub zbyt daleko od proponowanego ujęcia.

Jedną z rzeczy, które naprawdę podobały się nam w Age of Empires IV jest ścieżka dźwiękowa, wykonana z maniakalną starannością. Zgodnie z tradycją, każda cywilizacja posiada jednostki, które mówią w odpowiednim języku i reagują na wydawane rozkazy, ale w tym rozdziale nawet efekty dźwiękowe zostały oddane w wierny sposób: podchodząc do pracujących mieszkańców można usłyszeć dźwięk kilofów, które biją o kamień lub siekier, które tną drewno, kiedy są jednostki w walce słychać okrzyki bólu i trzask mieczy, które mierzą się ze sobą, nawet zwierzęta wydają odgłosy spójne i realistyczne.

Powiedziałbym, że po kilku grach można by grać w Age of Empires 4 pobierz z zawiązanymi oczami, bazując tylko na wspaniałych dźwiękach, które wydobywają się zewsząd. Za każdym razem, gdy naciskasz przycisk lub wybierasz strukturę, emitowany jest unikalny dźwięk, który identyfikuje daną czynność. Każdemu zdarzeniu towarzyszy alarm dźwiękowy, co pozwala na natychmiastowe rozpoznanie zagrożenia.

Ścieżka dźwiękowa w grze jest również bardzo przyjemna, z lekką i nigdy nie denerwującą muzyką. Dostosowuje się on dynamicznie do różnych faz gry, z cichszymi tematami w spokojnych momentach i bardziej epickimi, gdy rozpoczynają się bitwy. Radzimy, aby zawsze słuchać również muzyki, która w niektórych przypadkach może stanowić miłe wsparcie emocjonalne.

Co zyskujesz, korzystając z PobierajGry.pl

Wymagania minimalne do płynnej gry:

 • Procesor: Intel Core i5-6300U 2.4 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Intel HD 520 lub lepsza
 • Dysk twardy: ok. 45 GB wolnej przestrzeni
 • System operacyjny: Windows 7 / 8.1 / 10
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 11

Pobieranie oraz instalacja gry

Pobieranie gry, jak i instalacja została przedstawiona na poniższym pokazie slajdów. Z uwagi, iż stworzone przez nas oprogramowanie jest naszą własnością, konieczne było oprawienie zdjęć w znak wodny.

Poniżej znajdują się zrzuty z ekranu przedstawiające proces pobierania, instalacji oraz uruchomioną grę. Link umożliwiający pobranie gry znajdziesz na dole strony.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług 🎮

✓ Prędkość pobierania bez ograniczeń. Wszystkie nasze pliki znajdują się na serwerach bez limitu pobierania

✓ Bezpieczeństwo. Na naszej stronie znajduje się certyfikat SSL, a udostępnione pliki są wcześniej skanowane programem antywirusowym

✓ Satysfakcja. Korzystając z naszego serwisu, możesz być pewny, że otrzymasz to, po co przyszedłeś.

✓ Dobra zabawa. Pobierając u nas gry, masz gwarancję, że spędzisz przy nich setki świetnych godzin.

✓ Pewność. Jako nieliczni oferujemy w pełni działające, wcześniej przez nas sprawdzone gry. Na wielu innych tego typu stronach możesz znaleźć niekompletne pliki, przez co gra nie będzie działać poprawnie. U nas możesz znaleźć zdjęcia pobierania, kreatora instalacji, oraz gry po uruchomieniu, dzięki czemu masz gwarancję, że dany tytuł działa poprawnie.

Podczas instalacji gry, istnieje możliwość dodania modów i dodatków. Rozszerzają one grę, wprowadzając nowe mechaniki i elementy. Zalecamy ich instalację.

Pełna wersja gry Age of Empires 4 do pobrania

Age of Empires 4 gra 1

Age of Empires IV Download to gra, która naprawdę spełnia oczekiwania graczy RTS. Dla starych wyjadaczy serii jest to tytuł nie do pominięcia, ponieważ proponuje tę samą mechanikę w „poprawiony i poprawny” sposób, z uaktualnioną i poprawioną grafiką i dźwiękiem. Dla nowych pokoleń może być jednak mniej interesującą grą, gdyż brakuje w niej trybu, który mógłby przyciągnąć tych, którzy nigdy nie grali w RTS-y. Biorąc wszystko pod uwagę, Age of Empires IV ma sens, ponieważ ponownie rozpala światło na gatunku, który może stać się nisza ostatnio, ale wciąż jest gotowy do dawania emocji. Nie jest to tytuł, który obali kanony strategii czasu rzeczywistego, ale może utorować drogę wielu następcom, którzy będą próbowali dokonać tego wyczynu.

W ogólnym rozrachunku Age of Empires IV jest wszystkim, czego fan serii mógłby sobie życzyć: odnawia formułę bez przesady i z szacunkiem dla przeszłości, oferuje cztery niezapomniane kampanie, a online jest skazany na zdobycie milionów graczy. Co więcej, jest on wypełniony niespodziewanie dobrze zrobionymi filmami dokumentalnymi, które w pełni wykorzystują rekonstrukcję historyczną. Niezwykle skalowalny poziom trudności pozwala każdemu cieszyć się rozgrywką, ale eksperci uważają: nawet oni znajdą coś do zjedzenia.

Age of Empires 4 to jedna z tych gier, do których na pewno niejednokrotnie będę wracał. Pierwszy raz miałem z serią styczność około 10 lat temu i od tamtego czasu staram się przechodzić każde AoE.  Jest to gra genialna, po prostu – nic dodać, nic ująć. Uważam, że studio odwaliło kawał roboty i Age of Empires IV stanie się najlepszą grą, RTS, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich latach.

Link do pobrania pełnej wersji gry Age of Empires 4 Download

Aby pobrać grę, kliknij, na przycisk poniżej. Zostaniesz przekierowany na zewnętrzny serwis, pozwalający pobrać Instalator, który pobierze grę na Twój komputer. Po pobraniu gry, otrzymasz powiadomienie o gotowości do instalacji.

Pobierz

Jeżeli Twój operator nie umożliwia Ci wysłania SMS, lub otrzymujesz wiadomość o błędzie. Skorzystaj z poradnika zamieszczonego poniżej, dzięki któremu będziesz mógł wysłać SMS aby pobrać grę. Warto się z tym zapoznać!

błądSMS

Skąd pobrać Age of Empires 4?

Udostępniona w naszym serwisie gra Age of Empires 4 Download, jest pełną wersją, która pozwala cieszyć się rozgrywką bez ograniczeń. Grę, możesz pobrać na 2 sposoby, wybierając nasz instalator (zalecany) lub pobranie gry przez przeglądarkę.

Przed udostępnieniem gra jest przez nas dokładnie sprawdzana. Wszystkie gry instalujemy na naszym komputerze testowym i sprawdzamy, czy nie występują najczęściej pojawiające się błędy lub glitche. Daje Ci to gwarancję, że pobierając grę z naszej strony, otrzymasz w 100% działający tytuł.

Dodatkowo wszystkie pliki gry są przez nas skanowane. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo naszej społeczności. Nie chcielibyśmy, żeby ktokolwiek był narażony na atak hakera lub wirusy, które mogą uszkodzić Twój sprzęt. Grę skanujemy w poszukiwaniu wirusów, malware i wszelkich niechcianych aplikacji, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pobierasz grę wolną od jakichkolwiek zagrożeń.

Zaznaczamy, iż nie jesteśmy właścicielami udostępnianego oprogramowania i jedynie podajemy adres do strony osób trzecich, na której z dużym prawdopodobieństwem można nabyć pełną wersję gry. Udostępniamy możliwość zdobycia gry i jednocześnie zapewniamy, że decydując się na wybranie naszych usług, otrzymasz to, po co przyszedłeś.

Komentarze na temat “Age of Empires 4 Download

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *