Game
Age of Empires 3 Download

Age of Empires 3 Download

Platformy

Data Wydania

15 Październik 2020

Twórca gry

Wydawca

Xbox Game Studios

Pełna wersja PL
Pobrano 1092 razy
Waga: 43.61 GB
Polska wersja językowa
Działający multiplayer
Age of Empires III: Definitive Edition to strategiczna gra wideo czasu rzeczywistego opracowana przez Tantalus Media i Forgotten Empires i opublikowana przez Xbox Game Studios. Jest to remaster oryginalnej gry Age of Empires III, świętując 15 rocznicę oryginału. Zawiera znacznie ulepszoną oprawę wizualną, zremasterowaną ścieżkę dźwiękową, dwa nowe tryby gry i dwie nowe cywilizacje.

9.8

Super

10 52

Zalety

 • Mnóstwo rozbudowanych trybów gry
 • Różnorodny charakter misji
 • Prosty interfejs
 • Ładna grafika
 • Mnogość różnorodnych jednostek

Wady

 • Postaci i ich animacje czasem szwankują
 • Drobne błędy techniczne

Age of Empires 3 Download PC, pobierz pełną wersję!

Age of Empires 3 jest nadal uważany za kamień milowy w strategii czasu rzeczywistego, tytuł, który jest nie tylko symbolem znanej sagi z błyszczącym herbem, ale także uznanym sequelem, granym i docenianym być może bardziej niż jakikolwiek inna gra z serii Age of Empires. Czy to ze względu na urok średniowiecza, czy też na przystępną i skuteczną formułę gry, trzeci rozdział serii zrodzonej z umysłu Bruce’a Shelley’a uważany jest za czołowego przedstawiciela RTS, która zawsze potrafiła pozostawić po sobie ślad. Dzięki Age of Empires 2 pobierz, strategia Microsoftu i Ensembled otwiera się na erę kolonializmu, odkrywania i podboju Nowego Świata, a także futurystycznych rozwiązań technicznych i elementów rozgrywki.

Dlatego, nawet jeśli nie jest pamiętany z taką siłą i nostalgią, jak bezpośredni sequel pierwszego, historycznego rozdziału, Age of Empires III to i tak ważny element RTS-owej układanki, tytuł zdolny zwiększyć merytoryczną i zabawowo-treściową objętość encyklopedycznej marki. Dziś Tantalus Media i Forgotten Empires ponownie przedstawiają ten trzeci rozdział w formie remake’u pod sztandarem estetycznej modernizacji i stylistycznej wierności, proponując również kilka interesujących nowych treści po stronie trybów gry. W 15 lat po debiucie rzuciliśmy się więc bez zwłoki w epicką historię rodu Blacków, w potyczkę, we wstąpienie na japoński tron dynastii Tokugawa z jednym, nieredukowalnym celem: przypomnieć sobie raz jeszcze radość zwycięstwa.

Po bliższym przyjrzeniu się pakiet trzeciego Definitive Edition – zamykający krąg repropozycji sagi – prezentuje znaczną wierność oryginalnej ofercie i stylowi. Znajdziemy tu niezmienione tryby gry, które rozsławiły całą franczyzę, jak Kampania, która odtwarza historię Morgana Blacka i jego rodu, poprzez naprzemienne animowane sekwencje i gry z mniej lub bardziej wyartykułowanymi celami.

Pakiet Age of Empires 3 pełna wersja zawiera również dwa pośmiertne rozszerzenia, The WarChiefs i The Asian Dynasties; znajdziemy tu więc również część historii poświęconą środowiskom japońskim, indyjskim powstaniom z 1857 roku, które stanowią ramy dla trzech cywilizacji macierzystych kontynentu azjatyckiego – Chin, Japonii i Indii. Obecna jest również kampania Nathaniela Blacka, wprowadzona w pierwszej zawartości po premierze gry, wydanej w 2006 roku.

Powraca również historyczny Skirmish, znany również jako Potyczka, kultowy tryb, który w formach Supremacji lub Deathmatchu pozwala maksymalnie ośmiu graczom zmierzyć się ze sobą w wyzwaniu opartym na połączeniu budowy, postępu i walki, które jest matrycą rozgrywki całej sagi. Do tego trybu dochodzą nowe mapy, zaprojektowane z pomocą społeczności i modderów, a także nowe cywilizacje Szwedów i Azteków, które stanowią absolutną nowość pod względem armii.

Rekonstrukcja i skład tych armii jest niezwykle dokładna i spójna, podobnie jak wszystkie inne, i stanowi dobrą zachętę dla weteranów serii, którzy nie omieszkają przestudiować automatyzmów i balansu, zamierzając rozszerzyć i tak już doskonały spis, który teraz osiąga 16 jednostek. Warto również wspomnieć w tym miejscu o odnowionym edytorze map, który oferuje teraz więcej możliwości, aby dać upust kreatywności graczy i społeczności oraz stworzyć unikalne i zróżnicowane scenariusze. Multiplayer zamyka i tak już obfitą w godziny gry zawartość oryginalnej oferty, dając możliwość rozgrywania meczów rankingowych, dołączania do istniejących publicznych lobby lub tworzenia nowych. Chociaż serwery gry Age of Empires 3 do pobrania są stabilne, musimy przyznać, że trudno nam było znaleźć kolegów do gry, a po kilku dziesięciominutowych poszukiwaniach udało nam się znaleźć tylko jeden mecz.

Mamy nadzieję, że wraz z premierą gry serwery zostaną szybko zapełnione, a matchmaking będzie prowadzony z nieco większą werwą. Mamy tu cross-play między Microsoft Store i Steam, aby zjednoczyć i ułatwić powrót bogatej społeczności, a także ciekawy tryb Spectator Mode, który pozwala na szczegółową obserwację innych gier, być może w celu studiowania nowych strategii lub zapoznania się z osobliwościami wielu armii.

Dźwięk i grafika w Age of Empires 3 pełna wersja

Jak już wspomniano, graficzny remastering Age of Empires III: Definitive Edition był bardziej wyrazisty niż w przypadku poprzednich części, mimo że ogólna ilość wykonanej pracy została zredukowana. Powód jest prosty: silnik jest w pełni trójwymiarowy, co pozwoliło na szybsze wprowadzanie ulepszeń, nie wpływając zbytnio na oryginalną rozgrywkę.

Mamy na przykład tekstury w wysokiej rozdzielczości, lepiej zdefiniowane modele 3D, wsparcie dla wyższych rozdzielczości, a także wiele upiększonych w stosunku do pierwowzoru efektów, takich jak eksplozje czy zniszczenia budynków, które stały się bardziej realistyczne dzięki zastosowaniu nowocześniejszego silnika fizycznego. Strona narracyjna również przeszła gruntowną przebudowę, dzięki dodaniu dobrze wykonanych sekwencji filmowych, stworzonych przy użyciu silnika gry.

Tak więc, z czysto kosmetycznego punktu widzenia, praca wykonana przez Tantalus Media i Forgotten Empires jest naprawdę godna uwagi, tak, że Age of Empires III: Definitive Edition nie szpeci przed większością strategii czasu rzeczywistego wydanych w ostatnich latach, tam, gdzie poprzednicy zamiast tego były słabe z tego punktu widzenia (były one nadal upiększone, ale nie można było doprowadzić je poza pewien próg, nie do pokonania ze względu na ich oryginalnej oprawy). Godna uwagi jest również praca nad interfejsem, który został całkowicie zmieniony i dostosowany do własnych potrzeb, co nigdy nie razi w podobnych tytułach.

Podsumowując. Jest to zdecydowanie prostszy i bardziej niezbalansowany tytuł od pozostałych, więc u źródła ma wady, ale jest też tym, który neofita mógłby łatwiej strawić, zarówno ze względu na bardziej bezpośrednią rozgrywkę, jak i nowocześniejszy aspekt graficzny. Nie mamy tu do czynienia z niezapomnianym tytułem czy ponadczasowym klasykiem, ale z solidnym produktem z kilkoma zbyt wieloma wadami, przyćmionymi przez przodków, którzy są zdecydowanie zbyt wielcy, by móc ich lekko porównywać.

Co zyskujesz, korzystając z PobierajGry.pl

Wymagania minimalne do płynnej gry:

 • Procesor: Intel Core i3-2105 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 973 2.8 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 1 GB GeForce GT 430 / Radeon HD 5570
 • Dysk twardy: ok. 45 GB wolnej przestrzeni
 • System operacyjny: Windows 7 / 8.1 / 10
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 10

Pobieranie oraz instalacja gry

Pobieranie gry, jak i instalacja została przedstawiona na poniższym pokazie slajdów. Z uwagi, iż stworzone przez nas oprogramowanie jest naszą własnością, konieczne było oprawienie zdjęć w znak wodny.

Poniżej znajdują się zrzuty z ekranu przedstawiające proces pobierania, instalacji oraz uruchomioną grę. Link umożliwiający pobranie gry znajdziesz na dole strony.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług 🎮

✓ Prędkość pobierania bez ograniczeń. Wszystkie nasze pliki znajdują się na serwerach bez limitu pobierania

✓ Bezpieczeństwo. Na naszej stronie znajduje się certyfikat SSL, a udostępnione pliki są wcześniej skanowane programem antywirusowym

✓ Satysfakcja. Korzystając z naszego serwisu, możesz być pewny, że otrzymasz to, po co przyszedłeś.

✓ Dobra zabawa. Pobierając u nas gry, masz gwarancję, że spędzisz przy nich setki świetnych godzin.

✓ Pewność. Jako nieliczni oferujemy w pełni działające, wcześniej przez nas sprawdzone gry. Na wielu innych tego typu stronach możesz znaleźć niekompletne pliki, przez co gra nie będzie działać poprawnie. U nas możesz znaleźć zdjęcia pobierania, kreatora instalacji, oraz gry po uruchomieniu, dzięki czemu masz gwarancję, że dany tytuł działa poprawnie.

Podczas instalacji gry, istnieje możliwość dodania modów i dodatków. Rozszerzają one grę, wprowadzając nowe mechaniki i elementy. Zalecamy ich instalację.

Pełna wersja gry Age of Empires 3 Download

Age of Empires 3 gra 1

Ogólnie Age of Empires III Download to jedna z najlepszych odsłon serii AoE. Do największych plusów na pewno można zaliczyć prosty i przejrzysty interfejs, czytelność rozgrywki oraz łatwość wejścia do gry. Nawet bez odpowiedniej wiedzy na temat gier RTS, bez problemu odnajdziesz się w świecie strategii.

Age of Empires III: Definitive Edition to pakiet z jasnymi i wymownymi perspektywami. Jest to wspaniała repropozycja, w której krzyżują się funkcjonalne poprawki w zarządzaniu mechaniką gry i ważna modernizacja estetyczna. Solidność działania jest ukoronowana ważnymi dodatkami merytorycznymi, które rozszerzają i tak już potężną ofertę. Sztuka Wojny i Historyczne Bitwy również przypadną do gustu weteranom, podobnie jak dodanie dwóch nowych cywilizacji, Szwedów i Azteków. Nowicjusze natomiast odnajdą esencję oryginalnego rozdziału w całości, ważnego epizodu w ekonomii nie tylko sagi, ale panoramy RTS-ów w ogóle.

Można by się spierać o możliwość odświeżenia formuły gry, która jest zabawna, ale powtarzalna i z nieubłaganym ciężarem upływającego czasu. A jednak jest to jak najbardziej w porządku. Bo doszukiwanie się za wszelką cenę jakichś wad w działaniach tego kalibru byłoby czepianiem się, zwłaszcza w obliczu pasji i wysiłku developerów. Nie zwlekajcie, nieustraszeni odkrywcy: Ameryka Ensembled, Tantalus Media i Microsoftu czeka na Was, po raz kolejny.

Age of Empires 3 to jedna z tych gier, do których na pewno niejednokrotnie będę wracał. Pierwszy raz miałem z serią styczność około 10 lat temu i od tamtego czasu staram się przechodzić każde AoE.  Jest to gra genialna, po prostu – nic dodać, nic ująć. Uważam, że studio odwaliło kawał roboty i Age of Empires III jest jedną z najlepszych gier RTS, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich latach.

Link do pobrania pełnej wersji gry Age of Empires 3 Download

Aby pobrać grę, kliknij, na przycisk poniżej. Zostaniesz przekierowany na zewnętrzny serwis, pozwalający pobrać Instalator, który pobierze grę na Twój komputer. Po pobraniu gry, otrzymasz powiadomienie o gotowości do instalacji.

Pobierz

Jeżeli Twój operator nie umożliwia Ci wysłania SMS, lub otrzymujesz wiadomość o błędzie. Skorzystaj z poradnika zamieszczonego poniżej, dzięki któremu będziesz mógł wysłać SMS aby pobrać grę. Warto się z tym zapoznać!

błądSMS

Skąd pobrać Age of Empires 3 Download?

Udostępniona w naszym serwisie gra Age of Empires 3 Download, jest pełną wersją, która pozwala cieszyć się rozgrywką bez ograniczeń. Grę, możesz pobrać na 2 sposoby, wybierając nasz instalator (zalecany) lub pobranie gry przez przeglądarkę.

Przed udostępnieniem gra jest przez nas dokładnie sprawdzana. Wszystkie gry instalujemy na naszym komputerze testowym i sprawdzamy, czy nie występują najczęściej pojawiające się błędy lub glitche. Daje Ci to gwarancję, że pobierając grę z naszej strony, otrzymasz w 100% działający tytuł.

Dodatkowo wszystkie pliki gry są przez nas skanowane. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo naszej społeczności. Nie chcielibyśmy, żeby ktokolwiek był narażony na atak hakera lub wirusy, które mogą uszkodzić Twój sprzęt. Grę skanujemy w poszukiwaniu wirusów, malware i wszelkich niechcianych aplikacji, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pobierasz grę wolną od jakichkolwiek zagrożeń.

Zaznaczamy, iż nie jesteśmy właścicielami udostępnianego oprogramowania i jedynie podajemy adres do strony osób trzecich, na której z dużym prawdopodobieństwem można nabyć pełną wersję gry. Udostępniamy możliwość zdobycia gry i jednocześnie zapewniamy, że decydując się na wybranie naszych usług, otrzymasz to, po co przyszedłeś.

Komentarze na temat “Age of Empires 3 Download

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *