Far Cry 5 – Jak dobra jest nowa produkcja Ubisoftu

Jesteś początkującym funkcjonariuszem organów ścigania, na pokładzie helikoptera zmierzającego do głównego kompleksu Project at Eden’s Gate, kultu religijnego działającego na ogromnym odcinku Montany. Wysoki pomnik przywódcy milicji, Josepha Seeda, unosi się w niebo. Z nakazem aresztowania Seeda, przed wejściem do kościoła z białą tablicą przemierzasz szereg budynków patrolowanych przez agresywnych białych mężczyzn i ich psie psy. Nawiedzona interpretacja Amazing Grace pojawia się w tle, gdy po raz pierwszy spotykasz Seeda, w niemal sennej sekwencji. Stamtąd zostajesz przetransportowany do intensywnej walki między ekstremistami milicji a urzędnikami federalnymi.

Właśnie tego doświadczyłbyś grając w nową grę wideo Ubisoft Far Cry 5 (2018). Jego historia mówi o tym, co wydaje się potężnym momentem politycznym, o narodzie amerykańskim dosłownie toczącym wojnę z samym sobą. Chociaż tytuł Ubisoftu był już ogromnym sukcesem finansowym (raporty o prawie pięciu milionach egzemplarzy sprzedanych w pierwszym tygodniu premiery), był powszechnie krytykowany za jawny brak przesłania politycznego.

Firma z Montrealu mogła promować swoją grę jako poważne podejście do radykalizmu religijnego i politycznego, ale do tej pory dziennikarze nazwali Far Cry 5 tytułem, który nie chce wprost wycelować w Amerykę Trumpa lub mówić bezpośrednio o sprawach współczesnego rasizmu, endemicznych kultura broni lub prawicowy ekstremizm. Zamiast tego recenzenci nazwali to „całkowicie nieprzekonującym” (PC Gamer), „straconą szansą” (The Outline) oraz grą, która ostatecznie „nie mówi prawie nic o” współczesnej Ameryce (The Guardian).

Czy warto kupić Far Cry 5 na PC, PS lub Xbox?

Oprócz kilku pierwszych gier Far Cry nie jest dokładnie znany z ogromnych zmian i innowacji w swojej formule. W rzeczywistości powiedziałbym, że jedną z głównych zalet Far Cry jest ciągłe udoskonalanie jego podstawowych elementów bez przesadzania z nowymi dodatkami. Kiedy po raz pierwszy ukazała się Far Cry 4, w zasadzie określiłem ją jako lepszą Far Cry 3. W serii pojawiło się kilka dziwnych zwrotów tu i tam, jak całkowicie zachwycające samodzielne rozszerzenie do gry Far Cry 3: Blood Dragon i nieco rozczarowujący i ostatecznie nudny Far Cry Primal. Cóż, minęły cztery lata od Far Cry 4 i dwa od Primal, i wygląda na to, że Ubisoft ma coś do udowodnienia w Far Cry 5.

The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from „de Finibus Bonorum et Malorum” by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.

Far Cry 5 tryb jednoosobowy?

Nie przesadzę, gdy powiem, że Far Cry 5 ma najlepszą rozgrywkę dla jednego gracza z tej serii. Strzelanie zostało dopracowane do perfekcji, a wiele prac zostało usprawnionych w taki sposób, że chociaż denerwujące jest to, że naprawdę lubiłeś polować na części zwierząt dla tego zawsze nieuchwytnego ulepszenia portfela, osobiście uważam, że jest znacznie przyjemniejszy. Jedną z najlepszych nowych usprawnionych funkcji jest porzucenie rozgrywki w otwartym świecie Ubisoft. To i fakt, że mapa nie zapełni się natychmiast ikonami w momencie, gdy wejdziesz wystarczająco wysoko, jest mile widzianą zmianą. Z drugiej strony te ikony nie zniknęły całkowicie. Nadal możesz je zdobyć, rozmawiając z NPC lub zbierając mapy, które znajdziesz na placówkach. Mówiąc o NPC, nowy system Guns for Hire pozwala zatrudnić ich jako partnerów podczas wycieczek po otwartym świecie. NPC tych można zastąpić graczami, jeśli zdecydujesz się na grę Far Cry 5 w trybie kooperacyjnym, ale wkrótce to zrobimy. Najwyraźniej MVP w systemie Guns for Hire to pies Boomer i niedźwiedź Cheeseburger. Zgadza się, możesz wędrować po zarażonej kultem wiejskiej Montanie z niedźwiedziem domowym. I tak, to jest tak niesamowite, jak się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *